Stěhovat piáno pro koncert bylo o nervy

Stěhovat piáno pro koncert bylo o nervy

Stěhovat piáno pro koncert bylo o nervy

I lidi, kteří mají k muzice blízko, šokovalo, když nástroj nesli dva chlapi.

Blízko infarktu byli v sobotu organizátoři českokrumlovského festivalu Jazz na konci léta, kteří zajišťovali stěhování klavíru pro závěrečný festivalový koncert. Divadelní piáno je totiž smluvně zapůjčeno jinam, a tak bylo třeba dopravit do městského divadla nástroj poskytnutý pro vystoupení Emila Viklického hotelem Růže.
Ze specializované firmy přijeli tři urostlí muži - a dali se do díla. Po schodech vlastně nesli křídlo dva - a zbývajicí podpíral prvního za pas. "Pro nezasvěceného to byl strašný pohled", hodnotí již s ulehčením jeden z organizátorů Luděk Štěpánek. "Dva chlapi nesou po schodech piáno tak za čtvrt miliónu, které kdyby spadlo, tak to nikdo z nich nemůže přežít..."
Ukázalo se ale, že se vyplatí přenechat náročnou práci odborníkům, kteří dobře vědí, co a proč dělají - ti, kteří přijeli pomoci organizátorům festivalu, prý přemístí zpravidla dvě tři piána denně. Při stěhování také nenastal jediný zádrhel. I zkušení chlapi ale byli překvapeni: jsou prý zvyklí, že nosí klavíry, jenž váží kolem 350kg, tenhle ale odhadli na poctivých 400kg. Stěhovat nástroj nazpátek prý proto raději přijedou ve čtyřech.

Zveřejněno 19.02.2018